Sõbralik #kraanivesi

 

Kraanivesi on meil alati olemas, mistõttu kipume seda suisa iseenesest mõistetavana võtma. Ent tegelikult jõuab kvaliteetne kraanivesi sinuni suure töö tulemusel, mispärast on kraanivee joomine üks igavesti sõbralik teguviis. Sõbralik oma tervise, keha, oma keskkonna ja looduse ning oma rahakoti suhtes. Kes meist seda ei sooviks?

Suured asjad hakkavad väikestest. Kahtlemata on kraanivee joomine mõtteviisi, ent paljuski ka teadlikuse, küsimus. “Sõbralik #kraanivesi” kampaania kinnitab, et kraanivesi on joogivesi ning kutsub inimesi erinevates kanalites üles sõbralikkuse väljendamisele, kraaniveepäeval osalemisele ning kraanivee hea kvaliteedi teadvustamisele.

Kraaniveepäev

 

… on sotsiaalmeedias leviv väljakutse, millest võib võtta osa igaüks. Väljakutse seisneb enda proovile panemises: kas suudan üheks päevaks loobuda kõikidest jookidest ning asendada need kraaniveega? Süüa võib ikka harjumuspäraselt, väljakutse seisneb vaid joogivaliku muutuses.

Kõik “kraaniveepäeva” osalejad kirjeldavad sotsiaalmeedias oma päeva, olenemata selle õnnestumisest või mitteõnnestumisest. Kõikide videote ja postituste juurde tuleb kirjutada märksõna #kraanivesi – nii on lihtsam teiste kogemusi leida. Kõik osalejad saavad väljakutse esitada ka oma sõpradele, märkides (tag) nad sotsiaalmeedia postituses ära.

Hoiame “kraaniveepäeva” väljakutsel silma peal ning kiidame selle osalejaid, kes on võtnud nõuks juua ühel päeval ainult kraanivett. Siin on võimalik igalühel meist kõneisikuks ja arvamusliidriks muutuda ning parimaid tunnustame kindlasti ka temaatiliste preemiatega.

Miks me üldse kraaniveest räägime?

 

Pealinna kraanivee kvaliteet on olnud väga hea tublisti üle kümne aasta. Meie joogivesi ei jää kuidagi kvaliteedilt alla mistahes Lääne-Euroopa riigi kraaniveele.

Sellest hoolimata on inimesed tihtilugu mures kvaliteedi pärast ning pelgavad kraanivett juua. Olgu siis põhjuseks ammused hirmud kehva kvaliteedi ees, eelarvamused või teadmatus. Kõiki neid olemegi asunud välja juurima.

Meie töö on tagada inimestele kindel ja kvaliteetne teenus. Usume, et sama tähtis on inimestele kvaliteedist rääkida ning neid julgustada kraanivett jooma. Vesi on nii oluline osa meie elust, meie tervisest. Me peame olema kindlad ja teadlikud, mida me tarbime.

Ja see ongi põhjus, miks me kraaniveest kõneleme.